Виховна робота

Виховна робота здійснюється відповідно Закону України "Про освіту", який наголошує, що основною метою освіти є формування всебічно розвиненої людини як вищої цінності суспільства; Програми Міністерства освіти і науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», враховуючи основні концептуальні засади Концепцій, що затверджені та рекомендовані Міністерством освіти і науки України:

·     Концепція виховання дітей та молоді в національній системі освіти.

·     Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності.

·     Концепція превентивного виховання.

·     Концепція формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя в дітей та молоді.

·     Концепція фізичного виховання в системі освіти України.

·     Концепція «Рівний рівному про здоровий спосіб життя серед молоді України».

·     Концепція Української національної школи-родини.

·     Концепція «Українська національна система виховання» (Основи національного виховання).

Виховна система – це цілісний організм, який виникає у процесі інтеграції основних компонентів виховання ( мета, суб’єкти виховання, їх діяльність, спілкування, відносини, кадровий потенціал, матеріальна база), що сприяє духовному розвитку і саморозвитку особистості, створенню своєрідного, за визначенням Ушинського «духу школи».

Проблема школи: Забезпечення можливостей для доступу до освіти  умовах реформування сучасного суспільства.

Виховна проблема школи:Створення цілісної системи виховної роботи в умовах сучасної школи (школа – сім'я – суспільство).

Мета виховної роботи школи: Сформувати морально-духовну життєво компетентну особистість, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал.

Випускник нашої школи –це особистість, яка повинна мати потенціал для самореалізації в складних соціальних обставинах і швидкозмінній економіко-політичній реальності Української держави; бути готовою до соціального, професійного і громадянського самовизначення; відрізнятися вихованістю, активним неприйняттям асоціальної поведінки, високою самосвідомістю, орієнтованою на людські цінності; фізичним і естетичним здоров'ям; активною громадянською позицією, здібністю до соціальної творчості.

Система виховної роботи в школі будується на таких рівнях:

Загальношкільна діяльність

Робота класних керівників з дитячим колективом

Гурткова робота

Робота органів учнівського самоврядування;

Індивідуальна робота з учнями та їхніми батьками

Взаємодія з батьками, громадськими організаціями, державними установами

Задачі виховної роботи школи:

·        Створення єдиного виховного простору, де головним критерієм є розвиток особистості дитини на основі цінностей національної культури, регіональних і місцевих традицій, які допомагають вихованню у дітей любові до Батьківщини і рідного краю, дому, родини, школи, природи;

·        Збереження духовного, морального, фізичного та психічного здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу у взаємодії школи та сім’ї;

·        Забезпечення розвитку школяра, його схильностей та здібностей, всебічна підтримка обдарованих дітей;

·        Використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі школи.

Наша школа покликана стати тим місцем для учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій внесок у національно – культурне відродження України, у розбудову держави.

На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив школи, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій:

·        Школа – навчальний заклад, покликаний відповідати потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та забезпечувати освітні потреби маленького містечка.

·        Вона має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні.

Очікувані результати: Сформована соціально компетентна високоморальна, освічена, духовна особистість, спроможна створити свій життєвий проект, відповідально ставитися до життя, впевнено приймати історичний виклик нового тисячоліття як основний феномен суспільного розвитку.