Куди піти навчатись?

27df035d22ab7b4260efba35ca5ea3b9

Три варіанти, куди можна піти вчитися після 11 класу

Перед випускниками повної середньої школи, безумовно, відкрито більше можливостей, ніж, наприклад, перед випускниками 9 класів, які вирішили вступати вчитися далі. Однак, не всі можуть або хочуть отримувати подальшу освіту саме у Вищому навчального закладі. Розглянемо можливі шляхи розвитку подій, пов’язаних з надходженням випускниць 11 класів.

Отримання спеціальності у Внз

По закінченню 11 класу все-таки краще продовжити свою освіту у вищому навчальному закладі: фахівці з вищою освітою мають суттєві переваги при працевлаштуванні. Не варто забувати, що абітурієнт може подавати документи в п’ять навчальних закладів на три спеціальності в кожному, що, безумовно, підвищує шанси бути зарахованим.

Для вступу мало добре здати екзамени, необхідно мати високий середній бал атестата. Іноді випускники спохвачуються про те, що їх рейтинг з навчальних предметів не особливо високий, а це може стати каменем спотикання при зарахуванні в інститут.

Мінусом навчання у Вузі є те, що студенти ще не мають професії, і якщо сім’я відчуває матеріальні труднощі, то піти працювати студентці важкувато. Професії у неї поки немає, доведеться перебиватися заробітками, не потребують кваліфікації (мити підлогу в магазині, працювати кур’єром у газеті, займатися рерайтом та інше).

Надходження в технікуми або училища

Невисокі бали, отримані на ЄДІ, іноді не дозволяють вступити до вузу. Але зневірятися не варто, адже можна продовжити свою освіту в технікумах чи училищах.

Переваги такого навчання полягає в тому, що випускник на рік чи два раніше отримає диплом про освіту і вже зможе працювати за фахом. Після закінчення технікуму можна продовжити свою освіту у вищому навчальному закладі, причому в багато вузів візьмуть за фахом на другий курс, минаючи вступні випробування та конкурсний відбір.

У деяких випадках це дійсно можливість продовжити освіту. Як правило, технікуми і училища готують фахівців для роботи на підприємствах певного регіону, тому організація практики і подальше працевлаштування не стає проблемним.

Слід враховувати, що при прийомі на роботу фахівця з вищою освітою буде віддано перевагу.

Вузькопрофільні курси

Для тих, хто хоче в короткі терміни оволодіти спеціальністю і почати працювати, існують курси для отримання вузькопрофільних знань, наприклад, курси перукарів, офіціантів та інші. Важливою перевагою цих курсів є їх короткостроковість – вже через кілька місяців зможете приступити до роботи за фахом і згодом поступати в технікум чи училище, маючи на руках документ про проходження курсів, а в трудовій книжці запис про роботу за фахом.

Суттєвим недоліком є відсутність диплома про освіту, оскільки за час навчання на курсах ви не отримаєте навіть середньої спеціальної освіти.

Що можна зробити, щоб спростити вступ після 11 класу

Вибираючи, куди піти вчитися після 11 класу, потрібно серйозно зважити всі «за» і «проти». Якщо планується надходження у вищий навчальний заклад, то краще завчасно познайомитися із запропонованими напрямками освіти і необхідними для вступу випробуваннями, адже кожна спеціальність передбачає свої предмети. Адже може вийти так, що обрані предмети на ЄДІ не підходять для вступу. Дізнатися про це можна на сайті вузу, в розділі «Абітурієнтам», де зазвичай детально прописуються напрями освіти, спеціальності, мінімальні прохідні бали, або відвідати вуз в «День відкритих дверей», якщо є така можливість.

Найпотрібніші спеціальності для дівчат

bf0e9b2745080fdb811e7615e7eb3ed0

Вступ навчальний заклад у рідному місті не сильно змінить спосіб життя, оскільки жити ви будете вдома, продовжите спілкування зі своїми друзями. Зовсім інша справа, якщо ви продовжите освіту у Вузі, який знаходиться не в вашому місті.

Для багатьох дівчат саме цей момент стає серйозним випробуванням, адже починається справді самостійне життя: потрібно буде купити продукти, приготувати собі їжу, випрати одяг. Не буде поруч батьків, які нагадають, що пора спати чи розбудять вранці. Цей момент для багатьох виявляється досить важким, тому перш ніж поїхати в інше місто, слід подумати, чи готові до цього випробування.

Запрошуємо до вступу!

Козелецький технікум ветеринарної медицини

Білоцерківського національного аграрного університету

17000, Чернігівська обл., смт. Козелець, вул. сім'ї Розумовських, 41

тел. (04646) 2-12-00, 4-15-96; факс, бухгалтерія: 2-14-83; гуртожиток: 2-12-77

Веб-сайт: techvet.org.ua

Е-mail: [email protected]

Ліцензія АЕ № 636108 від 10.03.2015 р.

Навчальний заклад І рівня акредитації. Рік заснування -1925

Відділення: Ветеринарна медицина

(денна форма навчання)

Студенти отримують кваліфікацію: фельдшер ветеринарної медицини,

одночасно навчаються за професією - оператор штучного осіменіння тварин і птиці.

Навчання здійснюється за держзамовленням(безкоштовне)

та за контрактом - 4500 гривень на рік.

Мінімальна стипендія - 830 грн./міс.
При цьому академічні стипендії президента України становлять - 1800 грн.
А іменні та академічні стипендії, засновані Кабінетом міністрів - 1600 грн.

presentation1Відео-презентаціяYou Tubevideo

* Накази про зарахування 2016

Протоколи засідання приймальної комісії 2016

ПЛАН РОБОТИ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ